Seinävaate koira ja kaveri

68,00  sis.alv 24%

Seinävaate koira ja kaveri

1 varastossa

Tuotetunnus (SKU): SV00230008 Osastot: , , Avainsanat tuotteelle ,

Kuvaus

Seinävaate koira ja kaverin olen tehnyt Popperin perinteisellä piirustus-maalaustekniikalla.

Samaa kokoa löytyy 4 erilaista seinävaatetta, kettua ja kissaa.

Seinävaatteen voi myös laittaa ikkunaan paneeliksi, mitä olen paljon käyttänyt julkisten tilojen verhotuksissa, missä on runsaasti yksivärisiä kankaita ja niitä korostetaan maalatuilla tekstiiliosioilla.
Teos kantaa hyvin itsensä yksin seinäpinnalla, mutta sen voi laittaa myös muiden taulujen yhteyteen. Tästä voi vaikka tehdä koko sisustuksen johtotähden ja hakea seinävaatteen sävyistä kodin muut värit.

Teoksen koko on korkeus 64 cm x leveys 43 cm.

Materiaali on 100% vaalean harmaata värjättyä pellavaa, sävy vivahtaa ihan pienesti lilan puolelle. Yläreunassa on puurima ja silmukkaruuvit ripustusta varten.
Puhdistus mieluiten puistelu, imurointi, talvella lumipesut. Koneessa pesua en suosittele, että värit ja pellavan pinta pysyy täydellisenä, linkous kun aina himmentää värejä ja rypistää pellavaa.